TekSoft Ana Sayfa

 

TEKSOFT KTS.SERi - KOLAY TİCARİ SET

 

İnanılmaz esneklik, kolaylık... kapsam ve estetik... KTS (Kolay Ticari Set)

KTS "alışkanlıklarınızı değiştiriyor".

 

 

Bu site 800x600 ve üzeri çözünürlüklerde Internet Explorer 5 veya üzeri tarayıcılar için dizayn edilmiştir.

 

 

 

Benzersiz, rakipsiz...KTS.SERi v1.6

 

 

Neler Yeni?

 

KTS.SERi sürümü, KTS.PRO sürümünde olan tüm özelliklere sahiptir. İlave olarak en önemli artısı, seri numarası ve garanti takibi yapabilmesidir. Ayrıca birçok yeni analiz imkanıyla donatılmıştır.

 

Bütün yeni eklentiler, TekSoft Yazılıma özgü kolay kullanım özellikleri dikkate alınarak yapılmış ve KTSPRO kullanıcılarımızın hiçbir zorluk çekmeden KTS.SERi sürümünü kullanabilmeleri amaçlanmıştır.

 

KTS.SERi sürümündeki yeni özellikler, bu sayfanın devamında başlıklar halinde açıklanmıştır.

 

KTS.SERi ana ekran görünümü:

 

Daha kolayı, daha esneği, daha kullanışlısı yok.

TEKSOFT KTS.SERi : Süper kapsam, inanılmaz esneklik ve kolaylık.

 

 

 

Seri Numarası ve Garanti Takibi

 

KTS.SERi çok kolay kullanımlı ve aynı zamanda çok yetenekli bir Seri No ve Garanti Takibi sistemi içermektedir. Tüm işlemlerde (alış, satış, perakende satış, iade) isterseniz seri numarası girebiliyorsunuz. Alınan-Satılan ürünlere ait seri numaralarının hepsini aynı ekrandan girmeniz ve değiştirmeniz mümkün (Satır satır seri numaraları penceresini çağırma işkencesine KTS.SERi bir son vermiştir).

 

Alış, satış, perakende satış vs. gibi tüm ekranlarda, ekrandaki "Seri Numaraları" yazısına tıklayarak veya CTRL+S kısatuşunu kullanarak Seri Numarası Girişi ekranını çağırabiliyorsunuz.

 

Aşağıda seri numarası girişi ekranı gösterilmektedir (ekran normalden küçük boyutta görünüyor):

 

Ekranda sol tarafta, alınan-satılan ürünler ve miktarları, sağ tarafta ise seçilen ürüne ilişkin seri numaraları girişi bölümü yer almaktadır. Sol taraftan başka bir ürün satırı seçerek, o ürüne ait seri numaralarını da aynı ekrandan girebiliyorsunuz.

 

İsterseniz, yine aynı pencerede bulunen "Sıralı Seri No Girişi" sekmesine tıklayarak, yine aynı pencerede sıralı seri numarası girişi yapabiliyorsunuz. Ayrıca, isterseniz stok kartı için "Kalan seri numaralarını" gösteren ekranı çağırıp, oradan stok kartı için "kalan seri numaralarından" istediklerinize çift tıklayarak ta seri numarası girişi yapabiliyorsunuz.

 

Ürüne ait ana seri numarasının yanında, isterseniz ikinci bir seri numarası da girebiliyorsunuz (Cepshoplar örneğin ikinci numara olarak telefonun numarasını girebilirler) ve ikinci numaraya göre de seri numarası takibi yapabiliyorsunuz.

 

KTS stok kartında belirtilen garanti süresine ve işlem tarihine göre, garanti süresini ve garanti bitiş tarihini otomatik hesaplıyor.

 

Yine aynı pencereden, isterseniz girdiğiniz seri numaraları için barkodlu garanti etiketleri yazdırabiliyorsunuz:

 

 

 

 

Seri Numarasından Arama : Özellikle satış yaparken, ürünlerin seri numarası barkodlarını okutarak otomatik satış yapma imkanını KTS.SERi yine çok kolay bir şekilde sağlıyor. İşlem kaydı girerken bir kısatuşla çağırabileceğiniz Seri Numarasından Arama ekranında, seri numarası barkodunu okutmanızla bulunan ürün işleme otomatik olarak ve seri numarasıyla birlikte ekleniyor:

 

Seri numaralarından ürün arama ekranı

 

 

Seri Numarası Takibi : Hangi seri numaralı ürün nereden ne zaman alındı, kime ne zaman satıldı, garantisi varmı yokmu, varsa garantisi ne zaman bitecek... Seri numarası takibi ekranından istediğiniz sorunun cevabını kolayca ve anında alıyorsunuz:

 

NOT : Ekranın bir bölümü gösterilmektedir.

 

Ekranda garanti süresinin bitip bitmediğine göre satırlar renklerinden ayrılabiliyor. Kolayca çeşitli parametrelere göre sorgular oluşturulabiliyor ve KTS ye özgü benzersiz raporlama sistemi sayesinde birçok değişik rapor alınabiliyor.

 

Seri numarası ve garanti takibi hakkında (kullanımı ve özellikleri) daha detaylı bilgi içeren online bilgi sayfası da mevcuttur:

 

Serino ve Garanti Takibi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

 

 

 

Yeni Analiz İmkanları

 

KTS.SERi birçok yeni analiz ekranı içermektedir ve tüm analiz ekranlarında birçok yeni rapor bulunmaktadır.

 

NOT : * ile başlayan analiz özellikleri sonradan KTSPRO sürümüne de eklenmiştir.

 

 

 

* GELEN-GİDEN FATURA ANALİZİ : Aylık, üçer aylık veya iki tarih arası olmak üzere tüm gelen ve giden faturaları bir ekranda gösteren, gelen-giden faturalar arasındaki farkı bildiren, gelen-giden faturaların KDV dökümünü veren ve sonuçları raporlayabilen yeni bir analiz ekranıdır. Bu ekran sayesinde özellikle sizi bekleyen peşin vergi ve kdv ödemesi hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz.

 

* SATIŞLAR İÇİN KAR-ZARAR ANALİZİ : Bu ekranda iki tarih arası yapılan satışlarda hangi ürünlerin satıldığını, ne kadar kar edildiğini, ürünlerin ortalama satış fiyatını... vs. görebiliyor, sonuçları raporlayabiliyorsunuz (aşağıdaki resimde ilgili ekranın bir kısmı gösterilmektedir):

 

 

 

PLASİYER PRİM ANALİZİ : KTS.SERi çok kullanıcılı ortamlarda, hangi kullanıcının ne kadar satış yaptığını ve ne kadar prim hakettiğini kolayca bulmanızı sağlayan yeni bir analiz ekranı içermektedir. Siz sadece kullanıcıyı (plasiyer) seçiyorsunuz, KTS belirlediğiniz yönteme göre prim hesabını yapıyor, ilgili kayıtları gösteriyor ve raporluyor (aşağıda ilgili ekranın bir bölümü gösterilmektedir):

 

 

 

* STOK HAREKET ANALİZİ : Tüm stok hareketlerini çeşitli parametrelere göre kolayca sorgulayabileceğiniz ve sonuçları raporlayabileceğiniz yeni bir analiz ekranıdır.

 

 

 

GEÇMİŞTEKİ STOK DURUMU : KTS.SERi önceki bir tarihteki stok durumunuzu gösteren, stok ve envanter raporları alabileceğiniz yeni bir ekran içermektedir.

 

 

Yukarıdaki analiz imkanlarına ilave olarak, SQL tabanlı sorgular oluşturma, sorgu sonuçlarını görme ve raporlama amacıyla iki yeni analiz seçeneği daha eklenmiştir:

 

1. KTS SORGULAMA-RAPORLAMA ARACI : SQL tabanlı bir sorgu oluşturup, sorgu sonucunu doğrudan rapor olarak alabileceğiniz yeni bir araç (bu araçta şimdilik örnek birkaç sorgu raporu bulunmaktadır. Yeni sorgu raporları hazırlandıkça güncel KTS sürümüne eklenmektedir.

 

 

2. KTS SQL Düzenleyicisi: KTS.SERi SQL dilini bilen ileri seviye kullanıcılar için, görsel veya metin olarak KTS firma verileri üzerinde SQL sorguları oluşturup sonuçları görebilecekleri yeni bir ekran içeriyor.

 

 

 

 

YENİ RAPORLAR VE ÖZELLİKLER

 

RAPORLAR : KTS.SERi, önceki sürüme ilave yaklaşık 70 adet yeni rapor içermektedir. BORÇ-ALACAK-BAKİYE şeklinde klasik hesap ekstreleri, argox barkod yazıcılar için etiket şablonları, seri-no garanti etiketleri ve analiz ekranlarındaki raporlar bunlardan bazılarıdır.

 

Cari işlemler için istediğiniz kadar açıklama girebilme : Alış, satış, ödeme, tahsilat, teklif, sipariş, taksitli satış vs... gibi tüm işlemlerde, işleme ait Zengin Metin şeklinde istediğiniz gibi açıklama girebiliyor, bu açıklamaları raporlarda yazdırabiliyorsunuz.

 

 

 

Bir Cari Kartına toplu fatura kesebilme : Bir cari kartına değişik tarihlerde yapılan çeşitli satışlar için isterseniz tek bir fatura kesebiliyorsunuz. (NOT: Bu özellik, KTS.SERi geliştirme no:11 ile eklenmiştir). Böylece, bir cari kartına kesilen irsaliyeleri sonradan tek bir faturada birleştirebilir, veya isteğinize göre seçtiğiniz satışlardan kolayca toplu fatura hazırlatabilirsiniz.

 

Aşağıda Toplu Fatura Kesimi ekranı görüntüleniyor:

 

 

Toplu fatura kesimi işlemi, yine TekSoft Yazılıma özgü kolay kullanım ve esneklik ön plana alınarak hazırlanmıştır. Toplu fatura ekranını çağırdığınızda, ekranda cari kartına yapılan satışların tümü listelenir. Sağdaki süzgeç panelini kullanarak, istediğiniz satışlar için süzgeç uygulatabilirsiniz. Bu ekranda tek yapmanız gereken, toplu fatura kesilecek satış kayıtlarını SEÇ kutusuna tıklayarak seçmek olacaktır. Gerisini KTS sizin için hallediyor.

 

 

Diğer Bazı Değişiklikler ve İlaveler :

 

Stok ve Cari Özel Kodu alanları, KTS.PRO sürümünde 20 karaktere çıkarılmıştır.

 

Cari İşlemler için "İşlem Gurubu" isminde yeni bir alan eklenmiştir. "İşlem Gurubu" alanı ile, cari işlemleri istediğiniz gibi guruplayabiliyor, işlem gurubuna göre süzgeç uygulayabiliyorsunuz.

 

Uyarılı İşlemler seçeneği, bugün vadeli işlemler dışında, isterseniz BuHafta, BuAy veya iki tarih arası vadeli işlemleri de göstermektedir.

 

Cari işlemlere Kayıt Kilidinin açık veya kapalı olmasına göre de hazır süzgeç uygulanabilmektedir.

 

"Firmaya Ait Ayarlar" menüsünden devreye alındığı takdirde, Kritik Miktarın altına düşen stok kartları ve kredi limitini aşan cari kartları için işlem sırasında uyarı verilmektedir.

 

Ve daha bazı küçük değişiklikler - ilaveler.

 

 

 

BAZI SORULAR VE CEVAPLAR

 

1. Neden KTS.SERi olarak yayınlandı?

KTS.SERi sürümünde eklenen özellikleri istemeyen veya ihtiyacı olmayan kullanıcılar da bulunmaktadır. Bu nedenle, yeni sürüm KTS.SERi olarak isimlendirilmiştir.

 

 

2. KTSPRO daki verilerimi yeni sürüme nasıl aktaracağım?

Herhangi bir aktarma işlemine gerek yoktur. KTS.SERi programını, mevcut KTSPRO üzerine kurduğunuzda tüm güncelleme işlemleri otomatik yapılıyor. İkinci bir seçenek olarak, KTS.SERi sürümünü kurup, KTSPRO yedek dosyasından verilerinizi aktarabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız:

 

KTS.SERi - PRO sürümünden geçiş hakkında bilgi

 

 

 

CafeMatic Internet Cafe Yönetim Yazılımı

CafeMatic

KTS (Kolay Ticari Set)

 

LabControl

 

Ajanda PRO